SR2512JK-07240RL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TE Connectivity Passive Product
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 7 229
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
240 Ohms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
SR2512JK-07240RL
DigiKeys produktnummer
SR2512JK-07240RL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR2512JK-07240RL
Beskrivning
RES 240 OHM 5% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SR2512JK-07240RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)