SR2010FK-074R7L
DigiKeys produktnummer
13-SR2010FK-074R7L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR2010FK-074R7L
Beskrivning
RES 4.7 OHM 1% 3/4W 2010
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2010 (metrisk 5025)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)