SR1206JR-7T910RL
DigiKeys produktnummer
13-SR1206JR-7T910RL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR1206JR-7T910RL
Beskrivning
RES 910 OHM 5% 3/4W 1206
Detaljerad beskrivning
910 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)