SR1206JR-0720RL är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 7 637
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
20 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
SR1206JR-0720RL
DigiKeys produktnummer
13-SR1206JR-0720RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SR1206JR-0720RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-SR1206JR-0720RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR1206JR-0720RL
Beskrivning
RES 20 OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SR1206JR-0720RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)