SR1206JR-07200RL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 15 067
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
200 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
SR1206JR-07200RL
DigiKeys produktnummer
SR1206JR-07200RL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR1206JR-07200RL
Beskrivning
RES 200 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SR1206JR-07200RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)