SR0805JR-0756RL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 21 314
Datablad
Uppgradering
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
56 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
SR0805JR-0756RL
DigiKeys produktnummer
SR0805JR-0756RL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR0805JR-0756RL
Beskrivning
RES 56 OHM 5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SR0805JR-0756RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)