SMDH2920B185TF
DigiKeys produktnummer
13-SMDH2920B185TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMDH2920B185TFCT-ND - Remsbit (CT)
13-SMDH2920B185TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDH2920B185TF
Beskrivning
PPTC 2920 33V 1.85A 1.5W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 33V 1.85 A Ih Ytmontering 2920 (metrisk 7351), konkav
Kategori
Tid till utlösning
2.5 s
Tillverkare
YAGEO
Resistans - initial (Ri) (Min)
20 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
200 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
33V
Inkapsling/låda
2920 (metrisk 7351), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
1.85 A
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,202" (7,36 x 5,12mm)
Ström - trippning (It)
3.7 A
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)
Ström - max
40 A