SMDH1812B014TF
DigiKeys produktnummer
13-SMDH1812B014TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMDH1812B014TFCT-ND - Remsbit (CT)
13-SMDH1812B014TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDH1812B014TF
Beskrivning
PPTC 1812 42V 0.14A 1.2W
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 42V 140 mA Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
120 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
7.5 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - max
42V
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
140 mA
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - trippning (It)
660 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - max
40 A