SMDH1206B025TF
DigiKeys produktnummer
13-SMDH1206B025TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMDH1206B025TFCT-ND - Remsbit (CT)
13-SMDH1206B025TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDH1206B025TF
Beskrivning
PPTC 120616V 0.25A 0.6W
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 250 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
80 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
350 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
4.3 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - max
16V
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
250 mA
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - trippning (It)
810 mA
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)
Ström - max
20 A