SMDH1206B010TF
DigiKeys produktnummer
13-SMDH1206B010TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMDH1206B010TFCT-ND - Remsbit (CT)
13-SMDH1206B010TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDH1206B010TF
Beskrivning
PPTC 1206 30V 0.1A 0.8W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 100 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
YAGEO
Resistans - initial (Ri) (Min)
700 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
10 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
30V
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
100 mA
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - trippning (It)
350 mA
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)
Ström - max
10 A