SMD1812B200TF/16
DigiKeys produktnummer
13-SMD1812B200TF/16TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMD1812B200TF/16CT-ND - Remsbit (CT)
13-SMD1812B200TF/16DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMD1812B200TF/16
Beskrivning
PTC RESET FUSE 16V 2A 1812
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 2 A Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Kategori
Tid till utlösning
2 s
Tillverkare
YAGEO
Resistans - initial (Ri) (Min)
20 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
75 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532), konkav
Spänning - max
16V
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
2 A
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - trippning (It)
3.5 A
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - max
100 A