SMD1812B125TF/33
DigiKeys produktnummer
13-SMD1812B125TF/33TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMD1812B125TF/33CT-ND - Remsbit (CT)
13-SMD1812B125TF/33DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMD1812B125TF/33
Beskrivning
PPTC 1812 33V 1.25A 0.5W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 33V 1.25 A Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Kategori
Tid till utlösning
400 ms
Tillverkare
YAGEO
Resistans - initial (Ri) (Min)
20 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
140 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532), konkav
Spänning - max
33V
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.25 A
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)
Ström - trippning (It)
2.5 A
Godkännande myndighet
cUL, TUV, UL
Ström - max
100 A