SMD1210B010TF
DigiKeys produktnummer
13-SMD1210B010TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-SMD1210B010TFCT-ND - Remsbit (CT)
13-SMD1210B010TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMD1210B010TF
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 100 mA Ih Ytmontering 1210 (metrisk 3225), konkav
Kategori
Tid till utlösning
1.5 s
Resistans - initial (Ri) (Min)
800 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
5 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225), konkav
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,127" x B 0,102" (3,22 x 2,58mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
100 mA
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - trippning (It)
300 mA
Ström - max
10 A