RT0805BRD0775KL
DigiKeys produktnummer
YAG1969TR-ND - Remsa och spole (TR)
YAG1969CT-ND - Remsbit (CT)
YAG1969DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT0805BRD0775KL
Beskrivning
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
75 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RT0805BRD0775KL Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)