RT0805BRB0727K4L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 0
Datablad
27.4 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tunnfilm
RT0805BRB0727K4L
DigiKeys produktnummer
RT0805BRB0727K4L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT0805BRB0727K4L
Beskrivning
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RT0805BRB0727K4L Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)