RP0805BRD07698RL
DigiKeys produktnummer
13-RP0805BRD07698RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-RP0805BRD07698RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-RP0805BRD07698RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP0805BRD07698RL
Beskrivning
RES 698 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
698 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)