RE0805FRE0713KL
DigiKeys produktnummer
13-RE0805FRE0713KL-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RE0805FRE0713KL
Beskrivning
RES 13K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)