RC2512JK-077R5L
DigiKeys produktnummer
13-RC2512JK-077R5LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-RC2512JK-077R5LCT-ND - Remsbit (CT)
13-RC2512JK-077R5LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC2512JK-077R5L
Beskrivning
RES 7.5 OHM 5% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.5 Ohms ±5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RC2512JK-077R5L Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)