RC1206JR-0711KL
DigiKeys produktnummer
311-11KERTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-11KERCT-ND - Remsbit (CT)
311-11KERDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC1206JR-0711KL
Beskrivning
RES 11K OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RC1206JR-0711KL Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)