RC1206FR-102K21L | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RC1206FR-102K21L |
Beskrivning | RES 2.21K OHM 1% 1/4W 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.21 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RC1206FR-102K21L Modeller |
Kategori | Sammansättning |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |