RC1206FR-07910KL
DigiKeys produktnummer
311-910KFRTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-910KFRCT-ND - Remsbit (CT)
311-910KFRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC1206FR-07910KL
Beskrivning
RES 910K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
910 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RC1206FR-07910KL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)