RC1206FR-0726K1L
DigiKeys produktnummer
311-26.1KFRTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-26.1KFRCT-ND - Remsbit (CT)
311-26.1KFRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC1206FR-0726K1L
Beskrivning
RES 26.1K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26.1 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RC1206FR-0726K1L Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)