RC0805JR-076K2L
DigiKeys produktnummer
311-6.2KARTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-6.2KARCT-ND - Remsbit (CT)
311-6.2KARDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0805JR-076K2L
Beskrivning
RES 6.2K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
6.2 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RC0805JR-076K2L Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)