RC0805FR-1368KL
DigiKeys produktnummer
13-RC0805FR-1368KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-RC0805FR-1368KLCT-ND - Remsbit (CT)
13-RC0805FR-1368KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0805FR-1368KL
Beskrivning
RES 68K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
68 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RC0805FR-1368KL Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)