RC0805FR-1020RL
DigiKeys produktnummer
13-RC0805FR-1020RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-RC0805FR-1020RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-RC0805FR-1020RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0805FR-1020RL
Beskrivning
RES 20 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RC0805FR-1020RL Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)