RC0603JR-07240RL
DigiKeys produktnummer
311-240GRTR-ND - Remsa och spole (TR)
311-240GRCT-ND - Remsbit (CT)
311-240GRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0603JR-07240RL
Beskrivning
RES 240 OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
240 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RC0603JR-07240RL Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)