RC0402FR-07200RP
DigiKeys produktnummer
YAG1255TR-ND - Remsa och spole (TR)
YAG1255CT-ND - Remsbit (CT)
YAG1255DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RC0402FR-07200RP
Beskrivning
RES 200 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
200 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RC0402FR-07200RP Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Klassificeringar
7C1 RoHS utan undantag (100 % fri från bly)
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)