PT0805JR-7W0R15L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 62 500
Datablad
150 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig Tjock film
PT0805JR-7W0R15L
DigiKeys produktnummer
PT0805JR-7W0R15L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT0805JR-7W0R15L
Beskrivning
RES 0.15 OHM 5% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PT0805JR-7W0R15L Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)