PE2512FKE7W0R01Z
DigiKeys produktnummer
13-PE2512FKE7W0R01ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-PE2512FKE7W0R01ZCT-ND - Remsbit (CT)
13-PE2512FKE7W0R01ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PE2512FKE7W0R01Z
Beskrivning
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 2W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkännande Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PE2512FKE7W0R01Z Modeller
Kategori
Egenskaper
Strömavkännande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,254" x B 0,128" (6,45 x 3,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,037" (0,95mm)