NT1206BRD0710KL
DigiKeys produktnummer
13-NT1206BRD0710KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT1206BRD0710KLCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT1206BRD0710KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT1206BRD0710KL
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 2/5W 10K
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)