NT0805BRD0751K1L
DigiKeys produktnummer
13-NT0805BRD0751K1LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0805BRD0751K1LCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0805BRD0751K1LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0805BRD0751K1L
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 1/5W 51.1K
Detaljerad beskrivning
51.1 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)