NT0603BRD077K5L
DigiKeys produktnummer
13-NT0603BRD077K5LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0603BRD077K5LCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0603BRD077K5LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0603BRD077K5L
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 7.5K
Detaljerad beskrivning
7.5 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)