NT0603BRD07178RL
DigiKeys produktnummer
13-NT0603BRD07178RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0603BRD07178RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0603BRD07178RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0603BRD07178RL
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 178
Detaljerad beskrivning
178 Ohms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)