NT0603BRD0710KL
DigiKeys produktnummer
13-NT0603BRD0710KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0603BRD0710KLCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0603BRD0710KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0603BRD0710KL
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 10K
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)