NT0402BRE072K49L
DigiKeys produktnummer
13-NT0402BRE072K49LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0402BRE072K49LCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0402BRE072K49LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0402BRE072K49L
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 1/20W 2.49K
Detaljerad beskrivning
2.49 kOhms ±0,1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)