NT0402BRE072K49L | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | NT0402BRE072K49L |
Beskrivning | RES THIN FILM 0.10% 1/20W 2.49K |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 2.49 kOhms ±0,1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,014" (0,35mm) |