NT0402BRD07100RL
DigiKeys produktnummer
13-NT0402BRD07100RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-NT0402BRD07100RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-NT0402BRD07100RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NT0402BRD07100RL
Beskrivning
RES THIN FILM 0.10% 1/20W 100
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)