MFR50SFTE52-887K
DigiKeys produktnummer
13-MFR50SFTE52-887KCT-ND - Remsbit (CT)
13-MFR50SFTE52-887KTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFR50SFTE52-887K
Beskrivning
RES 887K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
887 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,248" (2,40 x 6,30mm)