FKN300FR-73-5R1
DigiKeys produktnummer
FKN300FR-73-5R1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FKN300FR-73-5R1
Beskrivning
RES 5.1 OHM 1% 3W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.1 Ohms ±1% 3W Hålmonterade resistorer Axiell Flamsäker, säkring, säkerhet Trådlindad
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamsäker, säkring, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±350ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,256" x L 0,689" (6,50 x 17,50mm)