CQ0805JRNPOYBN180
DigiKeys produktnummer
13-CQ0805JRNPOYBN180TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0805JRNPOYBN180CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0805JRNPOYBN180DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0805JRNPOYBN180
Beskrivning
CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805
Detaljerad beskrivning
18 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
CQ0805JRNPOYBN180 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)