CQ0805JRNPOYBN180 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CQ0805JRNPOYBN180 |
Beskrivning | CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 18 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CQ0805JRNPOYBN180 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper High Q |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Tolerans ±5% | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,028" (0,70mm) |