CQ0805FRNPOYBN180 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Knowles Syfer
Uppgradering
18 pF ±1% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0805FRNPOYBN180
DigiKeys produktnummer
CQ0805FRNPOYBN180-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0805FRNPOYBN180
Beskrivning
CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CQ0805FRNPOYBN180 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)