CQ0805BRNPOYBN1R0
DigiKeys produktnummer
13-CQ0805BRNPOYBN1R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0805BRNPOYBN1R0CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0805BRNPOYBN1R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0805BRNPOYBN1R0
Beskrivning
CAP CER 1PF 250V C0G/NPO 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 pF ±0,1pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CQ0805BRNPOYBN1R0 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
High Q
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)