CQ0805BRNPO0BN1R0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 2 279
Datablad
Uppgradering
Knowles Syfer
Uppgradering
1 pF ±0,1pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
YAGEO MLCC Capacitors - High Frequency (CQ Series)
CQ0805BRNPO0BN1R0
DigiKeys produktnummer
CQ0805BRNPO0BN1R0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0805BRNPO0BN1R0
Beskrivning
CAP CER 1PF 100V C0G/NPO 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CQ0805BRNPO0BN1R0 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
High Q
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)