CQ0603ARNPOYBN1R0
DigiKeys produktnummer
13-CQ0603ARNPOYBN1R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0603ARNPOYBN1R0CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0603ARNPOYBN1R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0603ARNPOYBN1R0
Beskrivning
CAP CER 1PF 250V C0G/NPO 0603
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 pF ±0,05pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CQ0603ARNPOYBN1R0 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
High Q
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)