CQ0402FRNPO9BN200 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CQ0402FRNPO9BN200 |
Beskrivning | CAP CER 20PF 50V C0G/NPO 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 20 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CQ0402FRNPO9BN200 Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tolerans ±1% | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |