CQ0201BRNPO8BN5R1
DigiKeys produktnummer
13-CQ0201BRNPO8BN5R1TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0201BRNPO8BN5R1CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0201BRNPO8BN5R1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0201BRNPO8BN5R1
Beskrivning
CAP CER 5.1PF 25V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
5.1 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)