CQ0201BRNPO8BN2R0
DigiKeys produktnummer
13-CQ0201BRNPO8BN2R0TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0201BRNPO8BN2R0CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0201BRNPO8BN2R0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0201BRNPO8BN2R0
Beskrivning
CAP CER 2PF 25V C0G/NPO 0201
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CQ0201BRNPO8BN2R0 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
High Q
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)