CQ0100ARNPO8BN1R8
DigiKeys produktnummer
13-CQ0100ARNPO8BN1R8TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CQ0100ARNPO8BN1R8CT-ND - Remsbit (CT)
13-CQ0100ARNPO8BN1R8DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQ0100ARNPO8BN1R8
Beskrivning
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 01005
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.8 pF ±0,05pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 01005 (metrisk 0402)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
High Q
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)