CFR-50JB-52-10K
DigiKeys produktnummer
10KH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFR-50JB-52-10K
Beskrivning
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CFR-50JB-52-10K Modeller
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
-500/+350ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,130" x L 0,354" (3,30 x 9,00mm)